EBCC 8 logo

Byla jsem pozvána firmou Novartis na celoevropskou konferenci EBCC 8, která se konala ve Vídni od 21. do 24. března 2012.

Zúčastnila jsem se následujících seminářů:

  • Dlouhodobé přežití z pohledu pacientky
  • Ženy s rakovinou prsu a těhotenství
  • Ženy s metastázemi – jejich potřeby, psychologická podpora, apod.
  • Životní styl a jeho vliv na rakovinu prsu Faktory související s rakovinou prsu (BMI, etnické skupiny, apod.)

Dále jsem absolvovala Workshop pro advokáty z pacientských organizací – realizovaný pod záštitou ECCO, který se konal v pátek ve večerních hodinách po skončení konference. Za Českou republiku jsem byla jediný účastník.

Byli jsme rozděleni do skupin a každá skupina měla jiné téma. My jsme diskutovali na téma: „Dodržování užívání léků po skončení terapie“ – jak přesvědčit pacientky, aby léky užívaly pravidelně a v případě potíží konzultovaly se svým ošetřujícím lékařem.

Celkový přínos v návštěvě EBCC vidím v utvrzení si, že naše organizace jde správný směrem a témata, která se řeší na mezinárodní úrovni jsou i našimi tématy. Dále pak v navázání mezinárodních kontaktů, které jsou pro naší organizaci přínosem. Jako příklad bych ráda uvedla kontakt na mezinárodní pacientské organizace – již jsem ONKO Unii zaregistrovala u WACC (Women Against Cervical Cancer), která bude mít mezinárodní konferenci v červenci v Praze a jíž bych se ráda zúčastnila.

Děkuji společnosti Novartis, že mi umožnila zúčastnit se této zajímavé akce.“

Janetta Bogdanová


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..