Rok 2021 znamená novou naději pro více než 3 tisíce pacientek s metastatickou rakovinou prsu!

Na začátku roku se do úhrad dostal první z trojice léků ze skupiny CDK 4/6 inhibitorů, které jim významným způsobem prodlužují život v dobré kvalitě.

Nyní navázaly další dva léky a pacientky tak mají od června k dispozici hned tři varianty moderní cílené léčby hrazené z veřejného zdravotního pojištění.

Tato cílená léčba znamená pro mnoho českých žen s metastatickou rakovinou prsu cenný čas navíc. Schvalování trvalo sice více než 4 roky, jsme však rádi, že se nakonec do úhrad dostaly všechny tři léky, které o registraci v České republice požádaly. Lékaři tak mají na výběr a mohou léčbu přizpůsobit na míru konkrétní pacientce. Skupina CDK 4/6 inhibitorů je odborníky považována za zlatý standard, protože moderní cílená léčba významným způsobem prodlužuje život pacientek v dobré kvalitě života.

Metastatická rakovina prsu není vyléčitelná, ale v dnešní době je chronickou nemocí, stejně jako další vážná onemocnění. A zde je důležitý čas, který budou moci pacienti trávit se svými blízkými v dobré kvalitě života. Je velmi důležité, aby pacientky se svým okolím věděly, že „nejsou na odpis“, že je čekají další společné chvíle a zážitky. Každá pacientka je také matkou, babičkou nebo kamarádkou a „obyčejný“ každodenní život je pro ně a jejich blízké klíčový.

 

Více o kampani Nejsem na odpis a metastatické rakovině prsu www.nejsemnaodpis.cz