Prezentace MUDr. Němcové

MUDr. Alice Němcová

Na dnech Onko-Unie seznámila MUDr. Alice Němcová posluchače s praktickými informacemi pro pacienty, vč. odkazů na databáze SÚKL a další světové registry.

Otázky a odpovědi v oblasti farmakovigilance a registrace

Otázky a odpovědi z oblasti farmakovigilance:

Celý článek zde.


Otázky a odpovědi z oblasti registrace:

Celý článek zde.


Použití nikde neregistrovaného přípravku moderní terapie

Další článek o nové legislativě a přípravcích moderní terapie na sukl.cz

Celý článek zde.


Použití neregistrovaného léčivého přípravku

Na stránkách sukl.cz se dozvíte o nové legislativě.

Celý článek zde.


Nové centrum aplikované molekulární onkologie

Nové regionální centrum aplikované molekulární onkologie RACAMO bylo otevřeno v Brně. Bude sloužit k výzkumu a klinickým studiím v oblasti onkologie. Výsledky budou sloužit při vývoji nových protinádorových léčiv.

Přečtěte si celý článek zde.


Léky rychleji v ČR

Léky by se měly do ČR dostávat rychleji kvůli změně, která se v současnosti projednává v Evropském parlamentu. Chystaná směrnice by pak zkrátila lhůtu pro rozhodování o ceně a úhradě léků na třetinu ze 180 na 60 dnů u originálních léků a 15 u jejich kopií.

Celý článek zde.


Vývoj léku trvá až patnáct let

Rozhlas.cz | 18.1.2013 | Rubrika: Karambol | Autor: Alima Martinová

Přečtěte nebo poslechněte si rozhovor s Mgr. Jakubem Dvořáčkem, jak dlouhý je proces vývoje nového léku a co obnáší na stránkách Českého rozhlasu.

Celý článek zde.


Jak vznikají nové léky? A kdo to platí?

Zena.cz | 12.12.2012 | Rubrika: Novinky

Výroba léků je obrovský byznys, možná lepší než zbrojní průmysl. Jenže aby nový lék vznikl, musí do něj každá farmaceutická firma "nalít" obrovské množství peněz. Každou chvíli se objeví zprávy o objevu nových látek, které by mohly přinést zásadní změnu do léčení různých nemocí, často vážných. Jenže lidé na rakovinu umírají dál. Proč to tak dlouho trvá? Ptají se občas zoufalí nemocní nebo jejich příbuzní. Odpověď samozřejmě neexistuje, protože by se jednalo ne pouze o jeden lék, ale stovky, možná tisíce preparátů na různé druhy nádorů.

Přínosy klinických studií pro Českou republiku

Zdravotnické noviny | 19.11.2012 | Rubrika: Farmabyznys / SÚKL informuje | Strana: 18 | Autor: Andrea Skálová | Téma: Zdravotní pojišťovny

Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) prezentovala výsledky studie, provedené na její popud auditorskou společností Ernst & Young. Studie se věnovala ekonomickým a sociálním benefitům klinických studií a byla založena na veřejně dostupných údajích a informacích poskytnutých členskými společnostmi AIFP (zúčastnilo se jich 80 %).

Zde je odkaz na originální článek i s grafy na webu Zdravotnických novin.